واکسن زدن نوزاد,کاهش درد واکسن نوزادان,روش های کاهش درد واکسن نوزادان روش های کاهش درد واکسن نوزادان
آیا فکر کردن به زمان واکسن زدن نوزاد شما را یاد شب های بی خوابی می اندازد؟ آیا شما یک مادر جدید هستید که هر بار بعد از دیدن فرزندتان که بعد از واکسن زدن درد دارد، اشک می ریزید؟ اگر هر کدام از این شرایط را دارید، خواندن این مطلب به شما فکر بسیار خوبی برایتان است!

گزیده شدن با یک سوزن اصلا خوشایند نیست و شنیدن کلمه واکسن برای شما کافی است تا خاطرات ترسناک کودکی خود را به یاد بیاورید. هرچند که واکسن برای سلامت کودک حیاتی است اما اگر در مورد ناراحت کودک بعد از واکسیناسیون نگران هستید و دنبال روش های کاهش درد واکسن ساده و مدیریت درد بعد از واکسن زدن می گردید، این مطلب به شما کمک می کند.


عوارض جانبی واکسن:
بعضی بچه ها بعد از واکسن از این اثرات جانبی رنج می برند:
- کج خلقی
- دمای بالای بدن
- قرمزی و تورم در محل واکسن
- سوزش محل واکسن

اگر این عوارض جانبی شما را نگران می کند، با پزشک اطفال کودکتان تماس بگیرید. ممکن است پزشک داروهایی برای پایین آوردن تب یا کنترل علایم تجویز کند.

واکسن زدن نوزاد,کاهش درد واکسن نوزادان,روش های کاهش درد واکسن نوزادان والدین هنگام واکسن زدن، نقش مهمی در افزایش اضطراب نوزادان در آن هنگام بازی می کند


نکته هایی برای کنترل درد واکسیناسیون نوزاد
1. زمانی برای آرامش در نظر بگیرید
کودکان ممکن است بعداز واکسن زدن تحریک پذیر و بی خواب شوند و ممکن است برای چند ساعت از غذا خوردن خودداری کنند. در چنین وضعیتی شما باید آرامش را در خانه برقرار کنید. اتاق را تاریک کنید و دمای اتاق را پایین بیاورید و مطمئن شوید کودک لباس شل و قابل تنفسی پوشیده و به او برای یک خواب طولانی و راحت فرصت بدهید.

2.نوزاد را در آغوش بگیرید
کنار نوزاد خود بمانید. اگر موقعی که قرار است واکسن بزند او را در آغوش بگیرید، به او کمک می کنید آرام بماند. دست های او را بگیرید و کمک کنید که موقع دریافت سوزن، آرامش خود را حفظ کند.

3. به نوزاد غذا بدهید
در واقع نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند، در طول واکسیناسیون کمتر گریه می کنند. متخصصان معتقدند گریه کمتر به خاطر آن است که کودکان در <<لحظه>> زندگی می کنند و آن ها می توانند به سرعت از <<درد>> به <<غذا>> تغییر جهت بدهند. غذا دادن به کودک بعد از واکسیناسیون، به او کمک می کند تا دردش سبک تر شود.

4.بازی پرت کردن حواس را امتحان کنید
یکی دیگر از بهترین راه ها برای کمک به کودک برای آرام ماندن بعد از واکسیناسیون، پرت کردن حواس اوست. برای او یک هدیه یا اسباب بازی تازه بیاورید تا حواسش را برای مدتی از واکسن منحرف و به خود جلب کند. شما همچنین می توانید تلویزیون را روشن کنید تا حواسش را از درد پرت کنید. بازی دالی یا هر بازی دیگری که کودکتان دوست دارد هم می تواند کمک کننده باشد.

5. از کمپرس سرد استفاده کنید
یک راه موثر دیگر برای کاهش درد بعد از واکسیناسیون، به کار بردن یک حوله تمیز و خنک و گذاشتن آن روی مکان واکسن است. این کار کمک می کند تا سوزش و درد اطراف ناحیه تزریق کاهش پیدا کند. اگر شرایط در 24 ساعت بعد بهتر نشد، ممکن است لازم باشد کودک خود را به متخصص نشان دهید.

6. شکر برای کاهش درد واکسیناسیون
شکر می تواند به بچه ها کمک کند تا داروها را بهتر دریافت کنند و می تواند شدت خارش مربوط به واکسیناسیون را کاهش دهد. این حقه های شیرین مخصوصا برای نوزادان زیر شش ماهه بسیار مفید است. شما می توانید مقدار کمی آب قند قبل از واکسن زدن به بچه بدهید یا می توانید کش را در مقدار آب قند بزنید و در دهانش بگذارید. در بعضی موارد ممکن است کودکان بعد از واکسن زدن مدتی گریه کنند. اما معمولا بعد از یک بغل گرفتن و آرام کردن، آرام می شوند.


کاهش اضطراب مادر در زمان واکسیناسیون نوزاد
یادتان باشد، نگرانی والدین هنگام واکسن زدن نقش مهمی در افزایش اضطراب نوزادان در آن هنگام بازی می کند. بنابر این دفعه بعد که فرزندتان را برای واکسن زدن می برید، آرام بمانید و به اهمیت واکسن در سلامت کودک فکر کنید تا زمان گذرایی که بچه درد را تجربه می کند. امیدواریم که با خواندن این مطلب، بتوانید درد کودک خود را هنگام واکسیناسیون تسکین دهید.

شامپو تخصصی مراقبت مو حاوی عصاره گانودرما بیز

شامپو ترمیم کننده آرگان

شامپو تخصصی مراقبت مو مناسب برای موهای خشک گانودرمای بیز

محلول تونیک ضد ریزش مو بیز

شامپو تخصصی مراقبت مو گانودرما برای موی چرب

راه های کاهش درد واکسن نوزادان

مراحل نشستن نوزادان

واکسن ,درد ,کند ,زدن ,کودک ,کاهش ,بعد از ,واکسن زدن ,از واکسن ,می کند ,کاهش درد ,افزایش اضطراب نوزادان ,والدین هنگام واکسن

مشخصات

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

اطلاعات تخصصی طراحی و سئو تور آنکارا ترکیه | تور آنکارا 95 مجله وبلاگی khab78 syscimamos sang3 minashalikar گروه عکاسی انجمن هنرهای تجسمی خرمشهر faslruyesh kettbentrapas