منحنی رشد کودکان,منحنی رشد,منحنی رشد نوزاداناغلب وزن و قد کودکان در امتداد خطوط مشابهی رشد می کند

جدول منحنی رشد
از آنجا که طیف رشد و نمو در محدوده طبیعی بسیار گسترده است معمولا جایی برای نگرانی وجود ندارد. هرچند گاهی اوقات الگوهای نمودار رشد پیام هایی از وجود اشکال در سلامت مخابره میکند. دکترکوشانفر، متخصص اطفال نکاتی را درباره این جدول توضیح می دهد.


علل تغییر سریع در صدک
bull; اگر رشد کودک شما همیشه روی صدک 80 باشد و ناگهان به صدک 40 می رسد این میتواند نشان دهنده این باشد که مشکلی در رشد کودک وجود دارد و باید وزن و قد کودک توسط متخصص بررسی شود.


bull; اغلب وزن و قد کودکان در امتداد خطوط مشابهی رشد می کند اما اگر روی صدک مشابه نبود در ادامهبا همان سرعت حرکت می کند. با این حال اگر وزن و قد با سرعت های متفاوتی رشد کرد این هم میتواند نشان دهنده وجود مشکل در سلامت کودک باشد.


bull; تقریبا همه بچه ها بین صدک 5 و 97 در نمودار رشد قرار دارند. اگر فرزند شما خارج از این پارامترها بود ممکن است نیاز باشد با پزشک در این مورد م کنید.


bull; در مواردی دور سر نامتناسب با وزن و قد رشد صعودی میکند باید به اختلالاتی مانند مگالنسفالی، هیدروسفالی و رشد جبرانی در شیرخوار نارس شک کرد.


bull; اگر صدک وزن در حال افزایش بود اما به موازات آن صدک قد سیر نزولی داشت احتمال هیپوتیروئیدی مطرح می شود.


bull; گاهی شیرخوار به خصوص اگر دچار کم وزنی باشد یا نارس به دنیا آمده باشد به درستی سینه مادر را به دهان نمی گیرد و چون به اندازه کافی شیر نمی نوشد نمودار رشد او رو به پایین است.

منحنی رشد,منحنی رشد کودکان,منحنی رشد نوزاداندر مواردی دور سر نامتناسب با وزن و قد، می تواند نشان دهنده بروز مشکلی در رشد باشد


bull; اگر شیرخوار تغذیه تکمیلی را آغاز کرده و مادر از میزان تغذیه او راضی است، اما نمودار رشد افقی شده نباید چندان نگران بود زیرا بعد از مدتی نمودار رشد دوباره رو به بالا خواهد شد.


bull; به تنهائی بالا یا پائین بودن یک عدد در جدول به معنای وجود یک مشکل نمی باشد. کودکی که دور سر وی در صدک 90 می باشد ممکن است وزن و قد او نیز در صدک 90 باشد و این به معنای آن است که بطور کلی جثه کودک بزرگ بوده و این چیزی طبیعی به حساب می آید. به طور مشابه دور سر در صدک 20 نیز که قد و وزن در صدک مشابه است، دارای حالت طبیعی می باشد. بعلاوه در صورتیکه در صدک 20 رشد کودک به آرامی و با افزاش سن صورت گیرد، باز طبیعی تلقی شود.


علل توقف رشد
از 6 ماهگی به بعد ممکن است کودک به عدم تحمل گلوتن مبتلا شود. معمولا از این سن به بعد شیرخوار خوردن بیسکویت و نان را آغاز می کند و در صورتی که مبتلا به عدم تحمل گلوتن باشد دچار بیماری کولیاک است که با یک آزمایش خون و آندوسکوپی مشخص می شود. از جمله علائم این بیماری نیز اسهال شدید است که سبب کاهش وزن و عدم رشد قدی او می شود. علاوه بر این بیماری حساسیت به پروتئین شیر گاو هم باعث توقف و افت وزن کودک شود.

آلرژی معمولا همراه با علائمی مانند اگزما و مشکلات گوارشی قابل توجه مانند تهوع و اسهال همراه است. در صورتی که رشد وزنی و قدی کودک متوقف شود ممکن است پزشک او را از نظر عفونت ادراری هم چک کند. در صورتی که افت نمودار وزن در 3 ماهه اول زندگی نوزاد رخ دهد، مراجعه هر چه سریع تر به پزشک و بررسی علت این مسئله اورژانسی است.

شامپو تخصصی مراقبت مو حاوی عصاره گانودرما بیز

شامپو ترمیم کننده آرگان

شامپو تخصصی مراقبت مو مناسب برای موهای خشک گانودرمای بیز

محلول تونیک ضد ریزش مو بیز

شامپو تخصصی مراقبت مو گانودرما برای موی چرب

راه های کاهش درد واکسن نوزادان

مراحل نشستن نوزادان

وزن ,صدک ,کودک ,قد ,bull ,نمودار ,وزن و ,و قد ,نمودار رشد ,در صدک ,دور سر

مشخصات

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

لبخند : ) با شناسه م ن problemsolver centsandgissi pax323 mrit 20934739 hotfaz jelooloommst ایران همراه - پایگاه ادیت gta sa emyurole